Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
OK

 MEN 

Kosmetyki marki MASVERI dedykowane są dla prawdziwych mężczyzn, ponieważ są połączeniem pierwotnych męskich potrzeb z nowoczesnością. 
Odpowiadają na ewolucje powstałych trendów, przedstawiając produkty, które pozwalają w męskiej oprawie sprostać ich wymaganiom. Dzięki połączeniu najwyższej jakości naturalnych ekstraktów i olejów z nowoczesnymi, bezpiecznymi komponentami, możemy udoskonalać rozwiązania na podstawowe męskie potrzeby, w zakresie pielęgnacji i stylizacji włosów, twarzy, zarostu oraz ciała.

Dawniej segment kosmetyków dla mężczyzn obejmował głównie produkty do golenia i te stosowane po nim. Jednak wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, a także ich potrzeb, na rynku pojawiają się produkty dla mężczyzn z niemalże każdej kategorii kosmetyków do higieny i pielęgnacji.Rozdział na produkty damskie i męskie jest potrzebny, gdyż jak potwierdziły badania skóra mężczyzn różni się nieco w budowie i funkcjonowaniu od skóry kobiet. Jest to w głównej mierze uwarunkowane wpływem męskich hormonów, które powodują większą aktywność gruczołów łojowych, produkujących sebum – naturalną barierę chroniącą skórę przed wysuszeniem. Skutkiem tego skóra mężczyzn jest zwykle lepiej nawilżona i natłuszczona. Najczęściej spotykanym typem skóry u mężczyzn jest więc cera mieszana, niejednokrotnie z przewagą partii tłustych. Z drugiej strony wzmożona aktywność gruczołów łojowych sprzyja powstawaniu trądziku, który podczas okresu dojrzewania jest często bardziej nasilony niż u kobiet. Dlatego też, bardzo często wybieranym i skutecznym sposobem oczyszczania skóry są mydła antybakteryjne, nawilżające i odżywcze, dopasowane do potrzeb cery.

Męska skóra charakteryzuje się również dużym zagęszczeniem włókien kolagenowych w skórze właściwej, a cieńszą warstwą podściółki tłuszczowej, znajdującej się tkance podskórnej. U mężczyzn rzadziej występują podrażnienia, co może wiązać się z obecnością nieco grubszego naskórka niż u kobiet. Ważną kwestią jest, więc utrzymanie równowagi hydrolipidowej skóry w czym idealnie sprawdzają się olejki do pielęgnacji. Te o lekkiej, nietłuszczącej konsystencji doskonale zadbają zarówno o skórę jak i zarost skutecznie zastępując kremy i balsamy do twarzy.

Najbardziej istotną różnicą jest obecność włosów na wielu partiach ciała, na których u kobiet często one nie występują lub są słabo widoczne i cienkie. Najbardziej typowy jest zrost, który czy w formie dłuższej brody czy kilkumilimetrowych włosków również wymaga specjalnej pielęgnacji.Na obszarze głowy mężczyźni częściej mogą zaobserwować problem łupieżu, przetłuszczających się włosów, czy ich wypadanie. Dlatego tak istotną kwestią jest odpowiedni dobór składników aktywnych w produktach przeznaczonych dla mężczyzn, ponieważ ich skóra ma inne wymagania i potrzeby, wynikające z jej  budowy oraz działania męskich hormonów.

Najczęściej spotykanymi składnikami szamponów dla mężczyzn są więc takie, które pomogą ograniczyć przetłuszczanie się skóry i włosów oraz zahamują ich wypadanie.

Istotne jest także utrzymanie odpowiedniego kształtu fryzury przez wygładzenie włosów i nadanie im objętości. Najbardziej popularnymi produktami do stylizacji męskich włosów są pasty i pomady


Top